Ratsamatk Käsmu poolsaarele

Ratsamatk Käsmu poolsaarele


Matka kestus: 2 päeva ja 1 öö

Käsmu on väikseim neljast Lahemaa poolsaarest, vaid 6 km pikk ja 3 km lai. Käsmu loodus võlub meid oma metsade, Eesti suurima kivikülvi, rändrahnude ja loomulikult kauni mererannaga. Tänu oma rikkalikule mereajaloole tuntakse teda kui “kaptenite küla”. Käsmu rannas ehitatud suured purjelaevad tegid selle küla nime tuntuks ka paljudes maailma sadamalinnades. Hea ülevaate Käsmu ajaloost saab meremuuseumis, mis asub 1884-1931 tegutsenud merekooli hoones.

Alustame matka Kuusekännu ratsatalust ja ratsutame u 3 tundi piki kauneid metsateid, läbi väikeste Lahemaa külade ja jõuame Võhma külla vana mantelkorsta juurde kus peame lõunapikniku. Olles veidi puhanud ratsutame veel umbes tunni ja jõuame Eru lahe äärde, nüüd saame nautida ratsutamist mererannal (kehva ilma korral jätame selle hommikuks). Käsmu külla jõudmiseks ratsutame risti läbi Käsmu poolsaare mõnusaid metsaradu. Ööbime ja sööme perenaise Endla valmistatud õhtusöögi hubases ja mugavas külalistemajas Rannamännid. Õhtuks on võimalik tellida sauna (hind 40 eur in jaotub saunaskäijate vahel või rohkem kui 8 saunataja korral on sauna hind 5 eur in). Soovijail on võimalus ujuda meres mis asub jalutuskäigu kaugusel.

Teisel päeval ratsutame taas suurepärastel metsaradadel ja jõuame umbes kolme tunniga Palmse mõisa, kus ootab lõunasöök Palmse mõisa kõrtsis. Peale lõunasööki on soovijail võimalus Palmse mõisaga lähemalt tutvuda,pileti hind 4 eur inimese kohta. Hobuste koplini jääb veel u 1 tund ratsutamist.

Matka hind 420 eur sisaldab:

Piknikulõunat esimesel päeval, ööbimist külalistemajas Rannamännid, õhtu- ja hommikusööki külalistemajas Rannamännid, teise päeva lõunasööki Palmse mõisa kõrtsis, ning ratsutamist esimesel päeval u 5 t, teisel u 4 t.

Ratsamatk Käsmu poolsaarele
Ratsamatk Käsmu poolsaarele
Ratsamatk Käsmu poolsaarele
Ratsamatk Käsmu poolsaarele
Ratsamatk Käsmu poolsaarele
Ratsamatk Käsmu poolsaarele
Imago OÜ