Ratsalaagrid

Ratsalaagrid

Kahjuks me suvel 2018 ratsalaagrit ei korralda, vabandame

Suvine koolivaheaja ratsalaager

Kestus: 5 päeva ja 4 ööd

Need viis päeva Kuusekännu ratsatalus jäävad kindlasti meelde nii linna- kui ka maalapsele. Laager on sobiv lastele kellel on juba hobuste ja ratsutamisega veidi kogemusi (sammus ja traavis iseseisev hobuse juhtimine, soovitavalt ka galopp).

Iga laps saab endale sobiva hobuse.  Ratsutamistunde on päevas kaks, hommikul ja õhtul, kogenumate lastega käime kindlasti vähemalt korra laagri jooksul (enamasti kolmapäeval või neljapäeval) maastikul ratsutamas. Treeninguid viib läbi talu perenaine Annika Lember kes vastab Eesti Ratsaspordiliidu treeneri I taseme kutsekvalifikatsiooni nõuetele. Treeninghobustega saad tutvuda siin. Laagris on korraga 6-9 last, ööbimiseks puhkemaja milles toad 3+3+3+1. Toitlustus kolm korda päevas. Õhtuti saun.

Laager kestab esmaspäevast reedeni. Saabumine esmaspäeval kell 9-10 hommikul. Meile saab ka bussiga (Tallinn-Peterburi maantee), Loobus või Viitnal peatuvate bussidega. Loomulikult tuleme eelneval kokkuleppel lapsele peatusesse vastu.


Laagripäevad hakkavad hommikuti kell 9.00 äratusega. 9.00-10.00 hommikusöök. Kui kõik on söönuks saanud läheme karjamaale hobuseid tooma, saduldame ja ratsutame 12.30-13.30. Kell 14.00 lõunasöök. Kell 15.00 hakkame tegelema igapäevaste tallitoimetustega - hobuste söötmine, palavate ilmade korral ja piisavate kogemute olemasolul hobuste pesemine, oma hobuse latri puhastamine, varustuse hooldamine jne. Õhtune treening 17.00-18.00. Õhtusöök 18.30, peale mida viime hobused karjamaale sööma ja puhkama. Õhtul saun.

Kaasa tuleks võtta võimalikult sportlikud ja mugavad riided ning jalanõud, ratsutamiseks mõeldud pükstel ei tohiks olla pakse siseõmblusi ja jalanõudel peaks olema väike konts, et jalg läbi jaluse ei vajuks. Tossud ja plätud kuluvad samuti marjaks ära, olenevalt ilmaprognoosist võiks kaasa võtta ka kummikud ja vihmase ilma riided. Ootamatu vihma puhuks peaksid kindlasti kaasas olema vahetusriided, et oleks võimalik kotist ikka midagi kuiva selga leida kui juhtume märjaks saama ja mõni kampsun või fliis ka jahedateks suveõhtuteks. Kui on olemas magamiskott võiks ka selle kaasa võtta. Ratsutamiseks võiks varuda kindad, lisaks spetisaalsetele ratsutamiskinnastele sobivad väga hästi aiatööks mõeldud puuvillased kindad. Kaasas peavad olema ka isiklikud pesemisasjad ja kuna on ikkagi suvi siis ka päevitusriided, pudel OFF`i kulub ka alati putukate vastu marjaks ära.
Ratsutamise ajal on kohustuslik kanda ratsakiivrit, kellel kiivrit ei ole saab kiivri meilt, turvavest on igati soovitatav.

Reede õhtul kell 17.00 ootame kõikide laste vanemaid, sugulasi ja tuttavaid uudistama, mida lapsed laagris veedetud päevadega õppinud on.

Lastel on soovitatav omada elukindlustust.

Hind 250 eur

Hind sisaldab käibemaksu 20 %, ratsutamistreeninguid kaks korda päevas, majutust, toitlustust ja sauna.

Imago OÜ