Lahemaa rahulikud metsarajad

Kolm päeva ratsa Lahemaal

 Matka kestus: 3 päeva ja 2 ööd.

Kolm päeva Lahemaa Rahvuspargi kaunites paikades. Esimese öö majutume Käsmus, teise vastavalt Teie valikule kas Altjal või Sagadis.

Alustame matka Kuusekännu ratsatalust ja ratsutame u 3 tundi piki kauneid metsateid, läbi väikeste Lahemaa külade ning jõuame Võhma külla vana mantelkorsta juurde kus peame lõunapikniku. Olles veidi puhanud ratsutame veel umbes tunni ja jõuame Eru lahe äärde, nüüd saame nautida ratsutamist mererannal (kehva ilma korral jätame selle hommikuks). Käsmu külla jõudmiseks ratsutame risti läbi Käsmu poolsaare mõnusaid metsaradu. Ööbime ja sööme perenaise Endla valmistatud õhtusöögi hubases ja mugavas külalistemajas Rannamännid. Õhtuks on võimalik tellida sauna (hind 40 eur in jaotub saunaskäijate vahel või rohkem kui 8 saunataja korral on sauna hind 5 eur in). Soovijail on võimalus ujuda meres mis asub jalutuskäigu kaugusel.


Teiseks päevaks on valida kahe sihtkoha vahel, kas Altja kaluriküla või Sagadi mõis. Juhul kui valiste Altja ratsutame umbes kolme ja poole tunniga osaliselt piki Käsmu-Altja matkarada Altja kalurikülla ja lõunatame Altja kõrtsis. Ööbimine üle saja aasta vanuses Toomarahva turismitalu väikeses külalistemajas. Mererand on väikese jalutuskäigu kaugusel. Õhtul saun ja perenaise Ülle valmistatud õhtusöök. 

Kui valiste Sagadi ratsutame kolme ja poole tunniga Sagadi mõisa. Lõuna- ja õhtusöök Sagadi mõisa restoranis. Ööbimine hotellis kõigi mugavustega kahekohalistes tubades.

Kolmanda matkapäeva hommikul ratsutame umbes paari tunniga Palmse mõisa kus peame matka viimase lõunapeatuse Palmse mõisa kõrtsis. Huvilistel võimalik Palmse mõisaga lähemalt tutvuda, pileti hind 4 eur in. ning mille järel on meil ees veel umbes tund ratsutamist.

Hind 520 eur sisaldab:  

Piknikulõunat esimesel päeval, õhtusööki ja ööbimist esmesel ööl Käsmus külalistemajas Rannamännid. 

Teisel päeval hommikusööki külalistemajas, lõunasööki Altja kõrtsisõhtusööki ja ööbimist teisel ööl Altja kalurikülas Toomarahva turismitalus väikeses neljatoalises külalistemajas (dušš ja WC koridoris ),sauna teise päeva õhtul.

Kolmandal päeval hommikusööki turismitalus ja lõunasööki Palmse mõisa kõrtsis. Ratsutamist esimesel päeval umbes 5, teisel 3,5 ja kolmandal u 3 tundi.

Hind 530 või 540 eur sisaldab:

Piknikulõunat esimesel päeval, õhtusööki ja ööbimist esmesel ööl Käsmus külalistemajas Rannamännid. 

Teisel päeval hommikusööki külalistemajas, lõuna - ja õhtusööki ning ööbimist Sagadi mõisa hotellis kõigi mugavustega (dušš, WC ja TV) kahekohalistes tubades (üksinda toas ööbides lisandub hinnale 30 eur).

Kolmandal päeval hommikusööki mõisas ja lõunasööki Palmse mõisa kõrtsis. Ratsutamist esimesel päeval umbes 5, teisel 3,5 ja kolmandal u 3 tundi.

Kolm päeva ratsa Lahemaal
Kolm päeva ratsa Lahemaal
Kolm päeva ratsa Lahemaal
Kolm päeva ratsa Lahemaal
Kolm päeva ratsa Lahemaal
Kolm päeva ratsa Lahemaal
Imago OÜ